Nieuws

"Dat ik daar nu dagelijks mijn werk van heb gemaakt bij Achmea, voelt nog steeds als de juiste keuze."

Bart

iOS Developer bij IT Keten Distributie

Als tiener sleutelde Bart (25) al aan iPods, iPhones en MacBooks. Het liefst bouwde hij er zelf apps voor. “Dat ik daar nu mijn werk van heb gemaakt bij Achmea, voelt nog steeds als de juiste keuze.” Inmiddels werkt hij 3 jaar als iOS developer en heeft hij zijn plek gevonden binnen de IT.

Van hobby naar carrière

Na zijn studie HBO-ICT aan Windesheim in Zwolle zocht Bart naar vacatures voor iOS developers. “Ik was veel met hobbyprojecten bezig, maar wilde graag de stap maken naar een grote organisatie. Toen ik de vacature bij Centraal Beheer (een van de merken van Achmea), zag, was ik meteen enthousiast. Als Apeldoorner kende ik het merk natuurlijk goed. En de arbeidsvoorwaarden waren aantrekkelijk: een 34-urige werkweek, goed salaris, leuke secundaire voorwaarden en vooral heel veel ontwikkelkansen en doorgroeimogelijkheden. Voor mij een logische keuze.”
Zijn eerste indruk van het team dat de app van Centraal Beheer bouwt was verrassend positief. “IT’ers staan vaak bekend als stil en teruggetrokken, maar dit team was sociaal en toegankelijk. Er werken mensen van verschillende leeftijden, dat maakte het makkelijker om aansluiting te vinden. Ik voelde me snel thuis.” Inmiddels werkt Bart in een team, waar hij samen met webdevelopers bouwt aan generieke componenten voor álle apps en websites van Achmea.

Samen bouwen en groeien

Wat veel mensen niet weten, is hoeveel impact een relatief klein team kan hebben. “Bij de Centraal Beheer-app werken we met zo’n 7 iOS developers aan een app die tienduizenden mensen gebruiken. En in een ander team zijn we met 1 iOS developer, 1 Android developer, 2 webdevelopers en 2 UX’ers. Toch bouwen we samen een design system dat door heel Achmea wordt gebruikt. Dat vind ik bijzonder.

Het verschil maken

“Het mooiste moment is altijd als je ziet dat klanten gebruikmaken van iets waar jij persoonlijk aan hebt gewerkt. Helemaal als daar positieve feedback op komt. Wij zijn als developers constant bezig om het makkelijker te maken voor onze klanten.”

Hoe ziet een werkweek eruit?

De afdeling van Bart werkt Agile volgens SAFe, in periodes van 3 weken. “Elke ochtend hebben we een dagstart en aan het eind van de sprint een demo voor interne belanghebbenden. Daar kun je echt laten zien wat je hebt gebouwd. Ik ben gemiddeld 2 keer per week op kantoor. Dinsdagen zijn vaste teamdagen en dan komen we nog 2 keer fysiek samen met een ander team om de focus te leggen op een onderwerp.”
De variatie in zijn werk vindt hij heerlijk. “De ene week zit ik meer in meetings, de andere week kan ik me volledig richten op development. Die afwisseling zorgt dat het nooit saai wordt.”

Vrijheid en verantwoordelijkheid  

Wat Bart het meest aanspreekt, is de mate van zelfstandigheid. “Al na een paar maanden mocht ik de releases doen voor de Centraal Beheer app. Dat is spannend, want de app wordt dagelijks door duizenden klanten gebruikt. Het gaf me een trots gevoel dat het vertrouwen er was om dat zelf te mogen en kunnen doen.”
Ook waardeert hij dat er echt ruimte is voor ideeën. “In mijn eerste jaar heb ik samen met een collega de chatfunctie volledig herschreven. Dat begon als een klein projectje, maar groeide uit tot een grote verbetering waar klanten merkbaar blijer mee waren.”

Cultuur en samenwerking

Bart omschrijft de cultuur bij Achmea als sociaal, laagdrempelig en gezellig. “Binnen ons team zijn de lijntjes kort en is iedereen proactief. Dat maakt samenwerken heel prettig. Daarnaast hebben we als iOS developers community meetings waar we kennis delen en elkaar inspireren.”

Fijne balans

Bart werkt van maandag tot en met donderdag. “Die vrije dag gebruik ik vaak om te sporten, bakken of familie te bezoeken. Soms besteed ik tijd aan hobbyprojecten, zoals het ontwikkelen van apps. Dan probeer ik technieken uit die ik later in mijn werk ook weer kan toepassen.

Groei en toekomst

Bart is nu medior developer en werkt aan zijn doorgroei naar senior. “Daarvoor volg ik trainingen over communicatie en stakeholdermanagement, want soft skills zijn minstens zo belangrijk als technische kennis.” Ook verdiept hij zich in AI. “Ik heb al een training en examen gedaan en gebruik Copilot in mijn werk. AI gaat ons als developers zeker ondersteunen. Dankzij het onbeperkt opleidingsbudget, ben ik nog lang niet uitgeleerd.” 
Voor de toekomst droomt hij ervan om nog meer met AI te doen en kennis te delen met collega’s. “En misschien ooit een stap maken richting scrum master. Het lijkt me mooi om een team te begeleiden, ook zonder zelf code te schrijven.”

Bart's advies aan nieuwe collega's?

"Je hoeft écht niet zenuwachtig te zijn, je voelt je hier supersnel thuis."

“De code die jij schrijft, kan morgen al door tienduizenden klanten worden gebruikt.”

Heeft Bart jouw interesse gewekt? We zoeken nog nieuwe collega’s. 

Jouw droombaan
in je inbox

Stel een job alert in met jouw persoonlijke instellingen. Zodra er een nieuwe relevante vacature is, dan sturen we je een e-mail!